Lorem ipsum is simply free text dolor sit am adipi we help you ensure everyone is in the right jobs sicing elit, sed do consulting firms Et leggings across the nation tempor.

Latest News

Contact Info
l

Kurumsal

Sağlık Turizmi

SAĞLIK TURİZMİ

Dünyada ve ülkemizde sağlık turizmi son yıllarda hızla yükselen bir değer olup çok önemli bir alternatif turizm çeşididir.

Türkiye’de sağlık sektöründe, son yıllarda büyük atılımlar gerçekleştirilmiştir. Yapılan bir dizi reform sayesinde sağlık sisteminin kalitesi ve verimliliği yükseltilmiştir. Kamu sağlık hizmetlerinin yanı sıra son yıllarda özel sağlık hizmetleri de hızla gelişmeye başlamıştır. Türkiye; modern hastaneleri, yetişmiş insan gücü, alanında uzman doktorları, teknolojik altyapı ve tecrübe birikimi ile Avrupa standartlarında hizmet vermektedir. Türkiye coğrafi konumu, sahip olduğu sağlık kuruluşları, sektördeki yetişmiş ve eğitimli insan gücü, kaplıcaları ve doğal güzellikleri ile sağlık turizmi açısından bir çekim merkezidir. Hem tarihi ve kültürel zenginliği, hem de sağlık alanındaki gelişmişlik seviyesi ile Türkiye, dünyanın on gözde ülkesinin içinde yer almaktadır. Türkiye, ileri teknoloji kullanan ve fiyat avantajı sunan sağlık tesisleri ile sağlık turizminin parlayan yıldızıdır.

Bununla birlikte Türkiye, ağız, diş ve çene cerrahisindeki gelişmeleri dünya liderleriyle aynı anda takip ediyor hatta yeni teknik uygulamalarda birçok gelişmiş ülkeye öncülük etmektedir. Aynı yüksek sağlık standartlarında ve kalitede hizmet verilmesine karşın Türkiye ayrıca ağız, diş ve çene cerrahisinde bir çok ülkeden daha ekonomiktir. Doktorlar, Türk insanın sıcakkanlı özelliğinden ötürü, hastasıyla çok daha kolay iletişim kurmaktadır. Ayrıca yabancı hastalar kendi dilinde konuşan sağlık danışmanları tarafından ağırlanmaktadır. Ülkemizde işlem sonrası hizmet devamı da daha iyi olduğu için Türkiye, ağız, diş ve çene cerrahisinde  sektöründe tercih edilen bir ülke konumundadır.

Özellikle son yıllarda Türkiye’de sağlık turizminde çok başarılı atılımlar yapılmaktadır. Devlet de kurumların yatımlarına destek olmaktadır. Her şeyden önce bu girişimler dünyanın Türkiye algısını olumlu yönde etkilemektedir. Kendi istatistiklerimize bile baktığımızda. Türkiye’nin lokasyonu, verilen kaliteli hizmet ve ekonomik fiyatlar bir araya gelince, ülke olarak sağlık turizminde daha da ileri bir noktaya geleceğimizden hiç şüphe yok.

 

KAYSERİ’DE  TEDAVİ  OLURKEN

KAYSERİ;

6 bin yıllık geçmişi ile Anadolu’nun en eski kentlerinden biri olan Kayseri, Erciyes Dağı eteklerinde kurulmuş, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden Kaniş Karum’un da sınırları içinde bulunduğu, gerek kültürel gerekse coğrafi özellikleri nedeniyle dört mevsim canlılığını koruyan bir şehirdir. 1 milyon 300 bin nüfusuyla tarihi İpek Yolu’nun kavşak noktasında bulunan şehirde her dönem farklı milletlerin bir arada yaşaması kentin kültürel zenginliğini oluşturmuştur.

Dünya’nın önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Dağında toz kardan oluşan kilometrelerce uzunlukta ki pistte başta kayak olmak üzere her türlü kış sporları faaliyetleri yapma imkanı.

Doğa ile iç içe keyifle tamamlayacağınız parkurlarda bisiklet sürme imkanı.

Eşsiz Erciyes Dağı, şehir manzarası eşliğinde yamaç paraşütü ve Yelken kanat keyfi

Rafting heyecanıyla kendinizi hırçın Zamantı Irmağının kollarına bırakmaya ne dersiniz.

Macera tutkunları için Hisarcık Kanyonu, Ulupınar Kaya tırmanışları, Yahyalı yaylarında konaklama, Erciyes Dağı, Sultan Sazlığı, Soğanlı Vadisi ve Gesi Bölgesinde foto safari yapabilirsiniz.

Eşsiz Kayseri yemeklerinin tadına bakmadan şehrimizden ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan ve doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yerde eşsiz manzaralar, Peri Bacaları asla kaçırılmaz.

Ya Kozaklı SPA,

Güzellik Tanrıçalarının hem banyo yaptığı hem de doyasıya suyundan içtiği termal bölgede ki lux tesislerde dinlenme, tatil, sağlık ve güzellik bulma imkanı.

Ayrıca,                                                          

Zevkinize ve bütçenize uygun Dünya markalarının ve kaliteli Türk markalarının yer aldığı AVM’ler de alış verişin keyfine varın.