Our motive is to help the poor, helpless and orphan children all over the world.

Latest News

Contact Info

Hizmetlerimiz

ALL ON 4 İMPLANT TEKNİĞİ

Kayıp dişler yüzünden zorluk çeken hastalar için implant tedavisi en etkin çözümdür. İmplant tedavisi kendi doğal dişleriniz gibi bir görüntü verir ve fonksiyonlarını o şekilde gerçekleştirir.


All On 4 implant tekniği planlanan hastalara öncelikle radyolojik bir muayene yapılması gerekmektedir. Bilgisayarlı tomografi üzerinden ölçümler yapılarak hastaya bir planlama yapılır. Bu planlamadan sonra hastadan bir ölçü alınarak özel bir kılavuz plak oluşturulur. Bir hafta sonra operasyon için hasta çağrılır ve plak eşliğinde all on 4 implant yerleştirilir ve aynı gün geçici diş protezi implantların üstüne yerleştirilir. Üç ay sonrasında ise hasta hem kontrolü için hem de implant üstü protezlerin daimi olarak yapıştırılması için çağrılır.Ağızda hiç diş olmayan hastalar, konuşmada ve besinleri düzgün bir şekilde çiğnemede problem yaşarlar. Bu da diğer sağlık problemlerinin çıkmasına sebep olabilir. Eğer ki kullanımı pratik olmayan ve sürekli rahatsızlık veren takma dişleri kullanmakta zorlanıyorsanız All on 4 implant tekniği iyi bir tedavi seçeneği olacaktır. All On 4 implant tekniği, ​tam dişsiz hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet implant üzerine aynı gün daimi protezin sabitlenmesini sağlayan bir uygulamasıdır.

ALL ON 4 İMPLANT TEKNİĞİNİN AVANTAJLARI

  • Tam dişsiz hastalara aynı gün, tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapılabilme imkanı,
  • Sinüs lifting (sinüs yükseltme ameliyatı), kemik ilavesi gibi herhangi bir ileri cerrahi işlem uygulanmadığından operasyonun daha kolay geçmesi,
  • Kişiye özel planlama ile gülüş estetiği sağlaması,
  • All on 4 implant üstü prtoezlerin temizlenmesi ve bakımının kolay olması,
  • Hareketli protez kullanamayan hastalar için uygun olması,
  • Dizaynı damaklı diş protezine (tam diş protezi) göre farklıdır. Hastanın damak kısmını kaplamadığı için kullanımının daha kolay olması,
  • Tedavi seansı sayısı az olduğundan, şehir veya ülke dışında ikamet eden hastalar için uygun olması.

ALL ON 4 İMPLANT TEKNİĞİ KİMLERE UYGULANABİLİNİR?

All on 4 implant tekniği operasyonuna engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip tüm tam dişsiz (hiç dişi olmayan) hastaların hepsine uygulanabilir. İşlem sonrası implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezinizi hemen kullanabilirsiniz. Ancak implantlar ile kemiğin kaynaşma süreci olan 3 aylık dönemde hekiminizin tavsiye ettiği yeme sistemi ile beslenmeniz gerekmektedir. Bu süreç tamamlandıktan sonra yapılacak daimi protez ile arzu ettiğiniz şekilde beslenebileceksiniz.